Ben ve Ben – Tanıtım

Trafik kazası sonucu oluşan suçluluk duygusunun insanın yaşamın da yarattığı travma, bir insanın yaşamını ve sağlığını nasıl etkiler? Gerçek karakterler ile an be an yaşanılarak kaleme alınmış bir yaşam öyküsü.
Yıl 2004, 17 yaşında bir kız ailesi ile bir piknik dönüşü trafik kazası geçirir. Bu kaza da ailesini kaybeder ve hayatta tek başına kalır. Yaşaması gereken hayatı yaşamaya başlar. Eğitimlerini tamamlar ve hayat akıp gitmeye devam eder. Fakat bu süreç için de kazadan dolayı duyduğu suçluluk duygusu onun hayatını olumsuz yön de etkilemeye başlamıştır ve bu duygudan kurtulamaz, akıl sağlığını kaybetmeye başlar. Yaşanmışlıklarını, manevi değerleri ve sorunsalları sorgulamaya başlar. Sorgulamanın boyutu o kadar genişler ki halüsünasyonlar görür ve kendisine karakterler yaratıp onlarla kendisini ve yaşamı sorgulamaya başlar. Ve doktorlar kıza Hebefrenik şizofreni teşhisi koyarak hastaneye yatırmak zorun da kalırlar.
Sorgulamanın boyutu ve bir sınırı olmalı mı?
Yaşanmışlıklar unutulur mu?
Duygular, kavramlar ve felsefenin insan hayatında ki önemi nedir?
Belki oyundan bir cümle sizin anahtarınız olabilir.
Bizler bu hikayeyi sizler için sahnede canlandırmaya çalıştık takdir sizlerindir.

Oyunun Künyesi
Oyuncu: Dilfuza Rozıyeva
Yöneten: Mustafa Kaygusuz
Yazan & Süpervizör: Niyazi Gezer
Işık Tasarım: Ahmet Karasu
Ses ve Işık: (asistan): Tuvana Yılmaz
Yapım: Tiyatrose
Afiş: Rabia Gençer
Kostüm ve Dekor: Dilfuza Rozıyeva
Video: Ozan Yelçi
Tür: Trajedi & Dram
Seanslar
Afiş

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Müjdat Gezen

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, şair ve eğitmen. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kurmuştur. Sahneye ilk kez Hırka-i Şerif İlköğretim Okulu'nda ilk piyesinde çıktı. Aynı yıl 'Doğan Kardeş' çocuk dergisinde şiirleri yayımlandı. Yine bu yıllarda İstanbul Radyosu Çocuk Kulübü'nde mikrofonla tanıştı. Müjdat Gezen aynı zamanda şair. 74 adet şiirden oluşan 'Şiirim Geldi Bırakın Beni' isimli bir albümü var. Albümde kendisiyle birlikte Savaş Dinçel, Mustafa Alabora, Perran Kutman, Ali Poyrazoğlu, Rutkay Aziz ve Sunay Akın gibi isimler yer alıyor.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz