Bir Kurbağanın Anatomisi – Tiyatro Kılçık

Daha önce Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları, Duru Tiyatro gibi topluluklarda oyuncu ve yönetmen olarak görev yapan Yeşim Ceren Bozoğlu, son 19 senedir dizi ve filmlerde oyunculuk yapmakta aynı zamanda profesyonel oyuncu koçluğu ve eğitmenlik yapmakta.

Kendisini sahnede hiç seyretmediğim için sosyal medyada Umut Demirkır ile birlikte “Bir Kurbağanın Anatomisi” adı bir oyun yazdığını ve hele de bu oyunun sevgili Cenk Tunalı’nın yönetmenliğinde ve Kılçık Mekan’da sahneleneceğini okuyunca çok sevindim. Bu akşam da çok kalabalık bir seyirci ile prömiyer oyununu seyrettim.

Bilirsiniz, kurbağa ile arkadaş olan hükümdar kızı, bir gün gölde oynarlarken kurbağa ayağını incitince kız onu onu eline alır ve öper.

Küçük, yeşil kurbağa da birden çok yakışıklı bir prense dönüşür.

Barkovizyon görüntüleri eşliğinde beslenen performansta sevgili Yeşim Ceren Bozoğlu da kimi zaman dans ederek, kimi zaman şarkı söyleyerek 25 farklı karaktere can verirken, oyunda Adem ve Havva’dan başlayan kadın erkek ilişkisini, ana kuzusu, maço vb. çeşitli erkek tiplerini; kurbağalar olarak betimleyerek seyirciye aktarıyor. Bakalım her öptüğümüz kurbağa prens oluyor mu?

Bir Kurbaganin Anatomisi Tiyatro Kilcik Tekperde.com

İki perde boyunca seyirci tamamen sahneye konsantre olmuş durumda, şarkılara eşlik ediyor, oturdukları yerde oynuyor. Sevgili Yeşim Ceren Bozoğlu da arada “Hemşirem” dediği bayan seyircilerden destek alarak adeta erkeklerden intikam alırcasına mizahla da olsa erkeklere giydiriyor(!)

Oyun sonrası sevgili Yeşim Ceren Bozoğlu’na müthiş sahne performansı için ve de sevgili Cenk Tunalı’ya o güzel Kılçık Mekan için teşekkür ettim.

Dönüş yolunda da karar verdim, hazirandaki oyunlardan birine arkadaş gurubumla gelecek ve bu akşam imrenerek baktığım yan masadakiler gibi hem şarkılara eşlik edip hem de oynayacaktım.

Baysan Pamay
Baysan Pamay
tiyatroyu sever, tiyatro emekçilerini çok sever

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Diegetik

Tiyatroda, edebiyatta yahut sinemada bir olayın, olayın kendisine tanıklık edilerek değil olayın anlatılarak öğrenildiği durumlar. Edebiyatta olayı bir anlatıcı vasıtasıyla okuyarak, tiyatroda ve sinemada genellikle sahnede duyarak öğrendiğimiz bilgiler.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz