Delibo (Yeniden) Yeni Sezonda Yeniden Sahnelerde!

Murat Uyurkulak’ın 2020 senesinde yayımlanan romanı Delibo’dan sahneye uyarlanan oyunun yapımını Kuzgun Yapım yaparken, oyunun yönetmenliğini ise Leman Aydın yaptı. Oyunun ana karakteri Yusuf’u ve Yusuf’un dünyasındaki birçok önemli karakteri oynayan Mehmet Şerif Tozlu aynı zamanda oyunun uyarlayanı. 

Hayatının son 18 senesini İzmir’den uzakta geçiren Yusuf’a bir telefon gelir, Delibo kaybolmuş! Delibo’nun kayıp ilanıyla beraber İzmir’e geri dönmek zorunda kalan Yusuf bir anda mahallesi, arkadaşları, kaçtığı meseleleri ve babasıyla baş başa kalır. Bornova, Basmane, Karşıyaka, Alsancak, Pasaport gibi mekanlarda Yusuf, Delibo’yu arar. 

Kaybeden olmadan, kaybetmeyi dilemiş Yusuf’un hayal kırıklıkları mahalle mahalle artarak gelir üzerine. Bir de üzerine yıllardır görmediği, bir doğum gününde masadan kalkan Yasemin eklenir. Delibo artık bulunmalıdır, çünkü Delibo hem geçmiştir, hem bugündür, beynelmilel İzmir’dir, Yusuf’u karabasan gibi rüyalarından kurtaracak yegane kişidir, belki de kendini arayan Yusuf’un döneceği evin anahtarıdır.

Oyunun Künyesi
Yazar: Murat Uyurkulak 
Uyarlayan: Mehmet Şerif Tozlu
Yöneten: Leman Aydın
Işık Tasarım: Utku Kara
Dekor Tasarım ve Realizasyon: Baransel Gürsoy
Afiş Tasarım: Galip Aksular
Afiş ve Oyun Fotoğrafları: Sinan Arslan
Oynayan: Mehmet Şerif Tozlu
Topluluk:  Kuzgun Yapım
Tür: Trajedi & Dram
Seanslar
Afiş

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Mizansen

Kelime manası sahnelemektir. Bir tiyatro metninin sahneye uygun olarak tasarlanması ve düzenlenmesidir.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz