Dünyanın en ünlü kedisi, Schrödinger’in kedisi

O meşhur deneyden önce ünlü değildi ama dünyanın en şanslı kedisiydi. Güzel bir evde, bir eli yağda, bir eli balda, güzeller güzeli sevgilisiyle elit bir hayat sürüyordu.

Ya sonra; Gayger sayacı, zehir, şişesi, şişeyi kıracak mekanizma ve bir miktar radyoaktif salınımla aynı kutuya kapatılıp hem ölü ve hem de diri olma potansiyeli ile yüzleştiğinde ne değişti?

Ya onu çok seven, aşkı, heyecanı, hazzı onunla tadan sevgilisi yani;

Schrödinger’in Öteki Kedisi

O’ başına gelenlere razı olabilir mi? Sevgilisi ölü mü, diri mi? Bilmeden yaşayabilir mi?

Hayatta her şey evet veya hayır kadar net midir?

Oysa iki seçenek arasına sıkışıp kalmadan evrimleşirse ne iyi olurdu. Akıl ve duygu birlikte çalışsalar, genelde olmaz ya, söz timsali biri bunu denese, gözlerini kaydırıp, şaşı, kafayı eğip yamuk baksa belki o zaman görüntü değişebilir, üçüncü bir yol bulunabilir.

Her şey mümkün, burası kuantum sonsuz olasılıklar alanı.

Schrödinger’ in Öteki Kedisi için olasılıklar sonsuz, izleyici koltuğu sınırlı sayıdadır.

Buse Arslan’ın sınırları zorlayan tek kişilik performansı Schrödinger’in Öteki Kedisi‘ 5 Aralık 20:30 CKM Küçük Salon, A salonunda dünya prömiyerini gerçekleştirdi. İlerleyen günlerdeki takvimleri ise 13 Aralık 20:30 Sahne Beşiktaş / 21 Aralık 21:00 House of Performance Bakırköy / 6 Ocak 20:30 CKM Küçük Salon, A salonu.’’ 

Schrödinger’in Öteki Kedisi‘ni Ayşegül Aydemir yazdı oyunun yönetmenliğini ise Çağrı Şensoy üstleniyor. Oyunun illistürasyonları Hemad Jevadzade tarafından yapıldı. Sahne ve ışık tasarımı Emir Uğurçağ’ a, Kostüm tasarımı Murat Boncuk’ a ait. Ses tasarımını Furkan Akyol’un Afiş tasarımını Metin Toplu’nun hazırladığı oyunda Kübra Alptekin fotoğraflara imza atmış. Damla Selen Ekizler ve Kadir Yıldırım oyunun yardımcı yönetmenliğini birlikte sürdürüyor.

Oyunun Künyesi
Yazan: Ayşegül Aydemir
Yöneten: Çağrı Şensoy
Oynayan: Buse Arslan
İllüstrasyon: Hemad Javadzade
Sahne ve Işık Tasarımı: Emir Uğurçağ
Kostüm Tasarımı: Murat Boncuk
Yönetmen Yardımcıları: Damla Selen Ekizler / Kadir Yıldırım
Ses Tasarımı: Furkan Akyol
Afiş: Metin Toplu
Fotoğraf: Kübra Alptekin
Topluluk: Siyah, Beyaz ve Renkli
Tür: Trajedi, Dram
Seanslar
Afiş

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Apar

Oyuncunun rol gereği seyircinin duyacağı biçimde ama öbür oyuncuların duymadığı var sayımla düşüncelerini söylemesi veya Oyuncunun doğrudan seyirciye dönerek konuşması.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz