Emin Alper’in Yönettiği ‘Öteki’, Dostoyevski’nin Eserinden Sahneye Taşınıyor!

Türkiye’nin saygın yönetmenlerinden Emin Alper, sinema dünyasındaki başarılarının ardından ilk kez tiyatro sahnesine adım atıyor. “Tepenin Ardı”, “Abluka” ve “Kurak Günler” gibi çarpıcı filmlere imza atan Alper’in, Fyodor Dostoyevski’nin eserinden uyarladığı ve yönettiği ilk tiyatro oyunu olan “Öteki”, yeni yılda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyuncu kadrosunda Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş ve Gökhan Yıkılkan‘ın yer aldığı oyun, 12 Ocak’ta Maximum Uniq Hall’de prömiyerini gerçekleştirecek.

Oyun, seyircilere derinlemesine bir düşünce yolculuğu vaat ediyor. Dostoyevski’nin etkileyici eserinden ilham alarak kurgulanan ‘Öteki’, izleyicilere şu soruyu sorduruyor: “Size fiziksel olarak kusursuz bir biçimde benzeyen ama karakteri sizinkinin tam zıttı olan; nefret ettiğiniz, tahammül edemediğiniz özelliklere sahip ve aslında tam da bu özellikleri nedeniyle sizin hedeflerinize sizden çok daha kolay ulaşabilen; dolayısıyla içten içe, yerinde olmak isteyebileceğiniz birisi karşınıza çıksa ne yaparsanız?”

Emin Alper’in sinemada özgün anlatım tarzını tiyatro sahnesine taşıdığı bu oyun, toplumsal dinamiklere ve bireyin içsel çatışmalarına odaklanarak seyirciyi sarsıcı bir deneyime davet ediyor. Oyuncuların güçlü performanslarıyla da dikkat çeken “Öteki”, sanatseverlere unutulmaz bir tiyatro deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

12 Ocak’ta sahnelenecek olan prömiyer, tiyatro tutkunları için heyecan verici bir başlangıcı müjdeliyor. Emin Alper’in “Öteki” ile tiyatro sahnesindeki çıkışı, sanatseverleri düşündürücü ve etkileyici bir yolculuğa davet ediyor.

Oyunun Künyesi
Eser: Fyodor Dostoyevski
Yöneten ve Uyarlayan: Emin Alper
Yapımcı: Nisan Ceren Özerten
Sahne Tasarımı: Deniz Göktürk Kobanbay
Işık Tasarımı: Ahmet Sesigürgil
Ses Tasarımı: Okan Kaya
Yardımcı Yönetmen: Ömer Güneş
AI Artist: Deniz Savaş Ertan
Oyuncular: Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş, Gökhan Yıkılkan 
Tür: Dram
Seanslar

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reji

Sinema, tiyatro, radyo ve televizyon oyunlarında ve programlarında oyunun sahnelenmesini organize eden sorumlu kişi(ler).

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz