Fairly Atlas 1948’te Görkemli Bir Gala Yaptı

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe çalışan ve işsiz kalmak üzere olan dört beyaz yakalının “başarı” hikayesine hazır mısınız? Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete, startuplar ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren Fairfly, çok para kazanma tutkusu, başarı saplantısı ve neoliberal söylemleri sorgulayan bir kara komedi olarak karşımıza çıkıyor.

Fairfly” adlı kara komedi oyunu, bugün Atlas 1948 Sahnesi’nde özel bir gala gösterimiyle sahnelendi! Joan Yago & La Calorica’nın yazdığı, Mark Levitas’ın yönettiği bu çarpıcı eserde, Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Tuğçe Altuğ ve Barış Gönenen gibi yetenekli oyuncular rol aldı. Ekim 2022 tarihinden beri  GalataPerform bünyesinde sahne alan “Fairfly” oyunu Yeni Metin Tiyatro Festivali 12 kapsamında oyunun yazarı Joan Yago katılımıyla Atlas 1948 Sahnesi’nde yer aldı.  Oyun sonrası Joan Yago, “Fairfly” oyun kitabını imzalamak için gala seyircileriyle buluştu. 

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Mimetik

Kelime anlamı olarak taklit etme ya da yankılanma olarak geçen mimetik, tiyatroda sahnede gördüğümüz içerikleri işaret eder. Yani şahit olduklarımızdır, sahnede oynanandır bir nevi. Örneğin yine aynı oyunda Puck'ın bahsi geçen çiçeği periler kraliçesi Titania'nın gözüne damlattığına şahit oluyoruz.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz