Kadar Tiyatro’nun İlk Tiyatro Oyunu “Eksik” için Geri Sayım Başladı

Levent Can, Hande Doğandemir ve Aytaç Şaşmaz Eksik oyunu ile tiyatro sahnesinde bir araya geliyor.

Annesinin komada olduğunu haber vermek için yanında kız arkadaşıyla birlikte, babasının Datça’daki çiftlik evine giden Metin’in burada yaşadığı yüzleşmeleri, aile içi hesaplaşmaları ve açığa çıkan sırları sahneye taşıyan Eksik oyunu hem dramatik hem de komik bir aile olma çabasını anlatıyor. Aksel Bonfil’in kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği oyunun provaları devam ediyor.

Levent Can, Hande Doğandemir ve Aytaç Şaşmaz’ın rol aldığı, yapımcılığını Begüm Ertuğrul’un, uygulayıcı yapımcılığını Omnia’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı Berçin Mayruk’un, ışık tasarımı Alev Topal’ın, müzikleri ise Tayfun Karatekin’in imzasını taşıyor. Tek perdelik Eksik, KADAR’ın ilk tiyatro oyunu olarak Arkas Holding, Jungle Kreatif, Mey|Diageo, Ares Media, Altınyıldız Classics ve BMS Mobilya’nın kurumsal destekleriyle hayata geçiriliyor.

“Datça’da hiçliğin ortasında bir çiftlik evi… Vazgeçmiş bir baba, çabalayan bir oğul ve yorgun bir sevgili… Yılın en sıcak günü…

​Metin, annesinin bir trafik kazası sonucu komada olduğunu haber vermek için babası Kartal’ın yanına, Datça’daki çiftlik evine gelir. Kartal sıcaklardan, Derya telefonun çekmemesinden yakınır. Metin’in ise tek isteği hayatındaki ilişkileri yoluna koymaktır. Yirmi dört saat içinde her şey tepetaklak olur. Geçmişten gelen sırlar, aile içi hesaplaşmalar, gidenler, kalanlar ve zaten hep eksik olanlar… Dramatik ama aynı zamanda komik bir aile olma çabası… Hepimizinki gibi…”

Oyunun Künyesi
Yazan ve Yöneten: Aksel Bonfil
Dekor Tasarımı: Berçin Mayruk
Işık Tasarımı: Alev Topal
Şarkılar: Tayfun Karatekin
Afiş Tasarımı: Cem Perin
Afiş Fotoğrafı: Pelin Kaçar
Asistanlar: Buse Doğan, Yağmur Doğan
Yapım: KADAR
Yapımcı: Begüm Ertuğrul
Uygulayıcı Yapımcı: Omnia Yapım
Proje Koordinatörü: Aylin El
Oyuncular: Levent Can, Hande Doğandemir, Aytaç Şaşmaz
Süre: Tek Perde / 80 Dak.
Seanslar
Afiş

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz