Kelepçe Kullanma Kılavuzu – Tanıtım

Gerçek mi illüzyon mu ikileminde bırakan bir polis sorgusunun resmedildiği “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”Hüseyin Avni Danyal ve Başak Daşman’ın usta oyunculuklarıyla Türkiye’nin pek çok yerinde ve Avrupa’da başarılı gösterimle yapan Kelepçe Kullanma Kılavuzu sahnelerde! 

 “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, sihirli dolapta kaybedilen bir adamın, yıllar önce kaybolan bir gençliğe dönüşen yolculuğuna tanıklık ediyor. Oldukça zeki, illüzyonist bir kadına hayat veren Başak Daşman ve inadıyla meşhur bir adamı canlandıran Hüseyin Avni Danyal’ın dram türündeki tek perdelik tiyatro oyunu, toplumsal eleştirileriyle de göz dolduruyor. Yaşadıklarınızın ne kadarının gerçek olduğunu ve beyninizin size oynadığı oyunları sorgulayacağınız “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, güç dengelerinin değişip durduğu bir tahterevalliye izleyenleri de dahil ediyor.

Başak Daşman, hayat verdiği kendinden emin kadın karakteriyle seyircilerin beğenisini kazanırken; kendinden vazgeçmiş bir adamı sahneleyen Hüseyin Avni Danyal, görünmez kelepçeleri kollarında buluyor. Gerçeklerin ve asıl sorgulananın karıştığı “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, bir kez daha İstanbullu tiyatroseverlerin bildiklerini yıkmaya hazırlanıyor.

Dramaturg Irmak Bahçeçi’nin kaleme alıp Serkan Üstüner’in yönettiği “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, Nova Oyun Yapım tarafından sahnelenirken, oyunun yapımcılığını Mutlu İgdi ve Ali Özdemir, proje asistanlığını Yeraz Çağlayan, reji asistanlığını ise Arda Anarat üstleniyor. Elçin Gürler’in uygulayıcı yapımcılığındaki oyunun dekor tasarımı Cihan Aşar, ışık tasarımı Ayşe Sedef Ayter, müzik tasarımı Anıl Balkan, kostümleri Selin Ölçen, afiş tasarımı Seda Erdem imzası taşıyor.

Oyunun Künyesi
YAZAN : IRMAK BAHÇECİ
YÖNETEN: SERKAN ÜSTÜNER
OYUNCULAR : HÜSEYİN AVNİ DANYAL, BAŞAK DAŞMAN
YAPIMCI: MUTLU İGDİ – ALİ ÖZDEMİR 
UYGULAYICI YAPIMCI: ELÇİN GÜRLER 
DEKOR TASARIM : CİHAN AŞAR
IŞIK TASARIM : AYŞE SEDEF AYTER
MÜZİK TASARIM: ANIL BALKAN 
CAST: MUTLU İGDİ
Topluluk: NOVA OYUN YAPIM 
Tür: Dram, Trajedi
Seanslar
Afiş

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Grotesk

Gülünç ve korku verici unsurları, aşırılık ve gerçek dışılıkla bir arada barındıran bir oyun türü.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz