Mavi Müzikhol – Endless Art Taksim

Baylar Bayanlar Müzikholümüz Başlıyor! diyerek Mavi Müzikhol oyunun atmosferinden bir parça ile başlayalım. Taksim’deki Endless Art Sahnenin ortamına uygun olarak önce otelin girişinde Gülşah Yavuz’un sesiyle oyunumuz başlıyor. Güzel dansından sonra dertlerini ve isteklerini anlatmaya başlıyor ‘’Çatlak Gül’’. Tam Gül ile seyirci arasında sohbet devam ederken, Bahar’ın sesiyle birlikte aşağıda sahnede oyunumuz devam ediyor. Ankara pavyonlarının birinde memleket manzaralarından ele alınan yer yer komedi yer yer trajik kısacası oyunda trajikomik bir hikaye anlatılıyor. Oyunun dekoru az olmasına rağmen gayet işlevsel bir şekilde kullanılıyor. Oyunu sonu hiç beklenilen gibi çıkmayarak seyirciyi şaşırtıyor. 

Bu oyunda belirteceğim tek nokta; Oyunun metin akışında bazı kopukluklar olduğunu gördüm. Onun dışında oyunumuz gayet hareketli. Oyun çıkışında, eğlenceli gibi görünen hikayelerin altında yatan korkunç trajedileri ve adaletsizlikleri sorguluyorsunuz. 

Bu arada Dipnot: Gülşah Yavuz ve İpek Yorulmaz gerçekten güzel dans ediyor benden söylemesi…

Oyunun Künyesi
Yazan: Elçin Gürler
Yöneten: Muharrem Uğurlu
Oynayan: Gülşah Uğurlu, İpek Yorulmaz
Yönetmen Yardımcısı: Serap Üsküplü
Yönetmen Yardımcısı: Pelin Koçak
Işık Tasarım: İlker Toğay
Reji Asistanı: Öznur Ay Bolat
Sahne Yönetmeni: Metecan Erdener
Topluluk: ID İletişim
Tür: Trajedi & Dram
Seanslar
Afiş
yağmur kalafatoğlu
yağmur kalafatoğlu
Tıp Hukuku alanında araştırmacı aynı zamanda yüksek lisans öğrencisi. Ruhunun ışığını Tiyatrodan, kalemini yaşamdan alır. Gidilen oyunları yazmaktan keyif alan ve insanların kendilerinden bir parça bir şey bulması için yazan daimi öğrenci…

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Tragedya

Duyguları yaşatmak ve hissetirmek için acıma ve korku duyguları üzerine yazılmış tiyatro eseri, trajedi

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz