Sen Diye Biri Vardı – Eksi On Altı Kolektif

Damla’nın babasının vefatı sebebiyle cenaze sonrası Damla’nın dairesine konuk oluyoruz. Cenaze bitiminin ardından lise arkadaşı ve de ilk aşkı olan Can ise Damla’ya biraz destek olabilmek adına yapılacak bir şey kalıp kalmadığını soruyor ve oturup sohbet etmeye başlıyorlar. Geçmişteki ilişkileri, şimdi ne durumda oldukları, güncel ekonomik ve sosyal konular üzerinden sohbet ilerlerken, aslında iki eski sevgilinin birbirlerine söyleyemedikleri his ve duygularla dolu olduklarını görüyoruz.

Can’ın 15 yaşındaki halinin, şu anki Can’dan memnun olup olmadığı sorgusu sebebiyle oyun çıkışında kendimi bu sorgunun içinde buldum ben de. 
65 dakika süren bu oyundaki diyalogların biraz daha zenginleştirebileceği, belki iki kişi arasındaki geçmiş ilişkiyi irdeleyen daha çok sorular ve cevaplar içerebileceği fikrindeyim.

Alp Unsal 13235 Tekperde.com
Alp Ünsal, Yazar

Bir de Damla ve Can’ın daha loş bir ışık altında veya kanepenin yanında bir lambaderin ışığında sohbet etmelerinin daha tatlı olabileceği ise nacizane fikrim.
Oyunun en sevdiğim kısmı ise sonu oldu. Sohbet esnasında ara ara pembe mor led ışıkların yandığı zamanlarda iç çeken iki oyuncunun, neden iç çektiğini led ışıkların oyun sonunda daha uzun yanmasıyla ve bu esnadaki iç sesleriyle öğreniyoruz. Bence en etkileyici kısımdı oyundaki.
Alp Ünsal’ın ‘ın yazdığı ilk oyun olan Sen Diye Biri Vardı’da kendisi de Can karakterini canlandırıyor. Olcay Yusufoğlu da Damla olarak kendisine eşlik ediyor. Aralarındaki tatlı uyum, oyuna yansımış ve samimiyet katmıştı.

Minik bir apartman maketi içerisinde ise sadece Damla’nın yaşadığı dairenin ışığının açık olması evine konuk olduğumuzu daha çok hissettiren güzel bir detay olmuş.

Tüm ekibin emeğine, yüreğine sağlık. Kocaman tebrikler herkese!


Oyunun Künyesi
Yazan: Alp Ünsal
Süpervizör: Elif Erdal
Oynayanlar: Olcay Yusufoğlu, Alp Ünsal
Yürütücü Yapımcı: Hazal Erdal
Genel Koordinatör: Katia Merdinoğlu
Video Tasarım: Hazal Isabelle Hanquet
Ses Tasarım: Katia Merdinoğlu
Işık Tasarım: Ra Yavuz
Görsel / Afiş Tasarım: Derya Dilege
Oyun Fotoğrafları: Salih Üstündağ
Asistan: Meyra Ahsen Temel
Yapım: Eksi On Altı Kolektif
Süre: Tek Perde / 65 Dk
Seanslar
Afiş
Dilubay
Dilubay
Tiyatronun iyileştirici gücüne inanır, tiyatroya terapi amaçlı gider. 

Mühendis olarak hayatına devam etse de ruhunun sanatın içinde bir yerlerde olduğuna inanır. Gittiği her oyunda kendinden bir parça bulur, bu yüzden oyunlar hakkında yazı yazmayı sever.

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Müjdat Gezen

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, şair ve eğitmen. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kurmuştur. Sahneye ilk kez Hırka-i Şerif İlköğretim Okulu'nda ilk piyesinde çıktı. Aynı yıl 'Doğan Kardeş' çocuk dergisinde şiirleri yayımlandı. Yine bu yıllarda İstanbul Radyosu Çocuk Kulübü'nde mikrofonla tanıştı. Müjdat Gezen aynı zamanda şair. 74 adet şiirden oluşan 'Şiirim Geldi Bırakın Beni' isimli bir albümü var. Albümde kendisiyle birlikte Savaş Dinçel, Mustafa Alabora, Perran Kutman, Ali Poyrazoğlu, Rutkay Aziz ve Sunay Akın gibi isimler yer alıyor.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz