‘Tiyatrokare’ kuruluşunun 32. yılında, 1992’de perde açtığı semte, Nişantaşı’na dönüyor! 

Yedi yıldır kapalı gişe oynanan ‘Ahududu’ , 11 ödüllü ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’, Ayşe Kulin’in sevilen romanından uyarlanan ‘Veda’ ve repertuara yeni alınan ‘Annem Hep Derdi ki’ oyunları sanatseverlerle buluşmak için Fevziye Mektepleri Vakfı ile özel bir işbirliği protokolüne imza atan topluluk, 25 Şubat’tan itibaren Cumartesi ve Pazar günleri düzenli olarak Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları Nişantaşı Muvaffak Benderli Salonu’nda perde açacak.

Tiyatrokare, bu özel işbirliğini 8  Şubat Perşembe Saat11.30’da  Işık Okulları Nişantaşı Salonu’nda basın mensuplarıyla bir ara gelecek.  Fevziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve  Genel Sekreteri Zeynep Sezerman, Tiyatrokare Yönetmeni Nedim Saban’ın konuşmacı olarak yer alacağı toplantıda, Tiyatrokare’nin usta isimleri Suna Keskin, Nevra Serezli, Melek Baykal’ın yanısıra, mesleğin  Aziz Sarvan, Renan Bilek, Ayşe Erbulak, Tuğrul Arsever, Ecmel İs gibi kıdemli isimleri, uzun süredir Tiyatrokare ailesinde bulunan Bülent Seyran, Meral Asiltürk, Birol Engeler, Fatih Gülnar gibi  değerli oyuncular, Tiyatrokare’ye yeni katılan Ege Kökenli, Leyla Feray gibi televizyon starlarının yanısıra, Tiyatrokare sahnelerinde alkışlanan Cem Güler,  Önder Atakanlı, Müge Kement,  Özgür Yetkinoğlu, Emre Ozan, Murat Turhan, Zeynep Sevi Yılmaz, Alişan Özkan,  Murat Şahan, Gizemnur Topaloğlu, Gizem Çayhanoğlu, Beyza Vural toplantıda yer alacak.                   

Toplantının Bir Sürprizi De Tiyatrokare’nin Yeni Oyunu 

‘Annem Hep Derdi Ki’ tanıtılacak

‘Tiyatrokare’nin yeni komedisi ‘Annem Hep Derdi Ki’ de oyuncularıyla basın mensuparıyla bir araya gelecek. Katherine Di Savino’dan Servet Aybar’ın dilimize kazandırdığı, Nedim Saban’ın uyarlayarak sahneye koyduğu oyunda Renan Bilek, Ege Kökenli, Bülent Seyran, Ayşe Erbulak, Tuğrul Arsever, Ecmel İs rol alıyor. ‘Annem Hep Derdi Ki’ oyunun kısaca konusu şöyle: Yeni evli bir çiftin, Tarlabaşı’ndaki ilk günlerine annelerinin hep dediği şeyler karışınca ortaya ilginç bir durum çıkıyor!

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haldun Dormen

Sahneye ilk defa Galatasaray Lisesi’nde ortaokul öğrencisi iken çıktı. Robert Koleji'nden mezun oldu. Küçük yaşlarda geçirdiği bir kaza sonucu sol ayağı sakatlandı. Tiyatro eğitimini ABD’de Yale Üniversitesi’nde aldı. 'Papaz Kaçtı' komedisi ile Dormen Tiyatrosu’nu kurdu. Türkiye’de sahnelenen ilk müzikal olarak bilinen 'Sokak Kızı İrma'yı sahneledi. Halkla ilişkiler alanında dünyaca tanınan bir isim olan Betül Mardin ile evlenmiş, sekiz yıl süren bu evliliğinden Ömer adlı bir oğlu dünyaya gelmiştir. Sanatçı hala tv yapımcılığı ve diğer kişisel gelişim dersleri verilmektedir.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz