Tiyatronun Prestijli Ödüllerinden “Direklerarası” Yeni Sezon Ödül Kategorilerini Açıkladı

34 ilde sahne açan tiyatroların oyunlarını seyrederek, çeşitli kategorilerde, belli kriterlere göre başarılı buldukları oyunları ödüllendiren Direklerarası Seyirci Platformu, 2023-2024 sezonu öncesi ödül verecekleri kategorileri belirledi. Yapılan açıklamaya göre 2023-24 sezonunda aşağıdaki kategorilerde ödül verecek olan platform 1 Mart 2023 veya öncesi prömiyer yapmış oyunları değerlendirmeye alacağını belirtiyor.

Direklerarası Seyircileri 2023 – 2024 Sezonunda uygulanacak ÖDÜL KATEGORİLERİ:

  • Prodüksiyon
  • Yönetmen
  • Oyun Yazarı
  • Oyunculuk Performans
  • Toplu Canlandırma (ensemble)
  • Tasarımcı (dekor, kostüm, ışık )
  • Özgün Tiyatro Müziği 

Ayrıca; Genç yetenekler, yenilikçi yaklaşımlar, ümit veren genç ekipler, özgün oyunlar, farklı metinler de bu seyir maratonunda değerlendirmeye alınacaktır.

Yapılan açıklamada, Vasıf Öngören ve Zeki Göker Özel Ödülleri, ailelerinin değerlendirmeleri ile, Ragıp Ertuğrul Özel Ödülü Direklerarası jürisi tarafından verileceği belirtildi.

Ekiplerin, oyunlarının değerlendirmeye alınabilmesi için; “Oyun Künye Formunu” doldurup platforma e-posta yolu ile iletmeleri, aksi takdirde oyunun değerlendirmeye alınmasının mümkün olmadığı, bu sezonda da geçen sezon gibi ekiplerin, platforma gönderilecek e-postada, seçici kurulun 40 TL ödeyerek veya ücretsiz seyredebilecekleri seçeneğinden birini mutlaka işaretlemeleri istenmektedir.

Platform E-Posta Adresi: direklerarasi@gmail.com

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Tuluat

Modern tiyatronun özelliklerinden farklı olarak yazılı metin olmadan bir konu üzerinde oyuncuların sahnede doğaçlama olarak bir oyunu canlandırmaları.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz