TTV SEZONU “POPÜLER TİYATRO VE SARAY” İLE KAPATIYOR 

Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları dizisinin bu dönem için son oturumu, Nilgün Firidinoğlu’nun “Popüler Tiyatro ve Saray” başlıklı konuşmasıyla Noyan Ayturan’ın moderatörlüğünde 14 Haziran 2023 saat 18.30’da gerçekleşecek.

Nilgun Haziran 23 Tekperde.com
Ttv Sezonu “Popüler Ti̇yatro Ve Saray” İle Kapatiyor 

19. yüzyılda Osmanlı sarayındaki tiyatro gösterileri yabancı ve yerli toplulukların ya da sanatçıların batı tarzında sahneledikleri oyunlarla sınırlı değildir. Söz konusu dönem, imparatorluk başkenti İstanbul’da eğlence kültürünün önemli unsurları olan Tulûat ile Ortaoyunu’nun da Saray’ın tercihleri arasına girdikleri dönemdir. Nilgün Firidinoğlu Osmanlı sarayında “huzur”da gerçekleştirilen popüler tiyatro gösterilerinde seyirci ve oyuncular arasındaki ilişkiyi inceleyecek ve bu ilişkinin temsilin niteliğine etkisini tartışacaktır.

Not: Etkinlik ücretsizdir, etkinlik günü kapıdaki görevliden davetiye alınacaktır.

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Dramaturg

Tiyatroda, repertuar politikasını saptamaya yardımcı olan, repertuar hazırlayan, oyun metinlerini okuyarak; gerekirse çevirisini yaparak, oyunları inceleyen, analiz eden ve bu konuda detaylı raporlar hazırlayan dramaturg; rejisöre, oyunun yorumu konusunda öneriler sunabilir. Oyuncu ve tasarım sanatçılarına malzeme sunmak da dramaturgun görevleri arasındadır.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz