Kassandra – Tiyatro Opia

Lyubomir Djurkoviç’in yazdığı, Bilge Emin‘in dilimize kazandırdığı Kassandra, izleyicilerini, Yunan tragedyalarından tanıdıkları isimlere 21.yüzyıldan bir kez daha bakmaya davet ediyor.

Günümüzde bir televizyon programı sunan Kassandra, çok geçmişten tanıdığımız konuklarını hikayelerini anlatmak üzere stüdyosuna davet eder; Hippolyta, Narsist ve Oedipus.

Trajedilerinin büyüklüğünü kanıtlayıp karşılığında 150 bin Euro kazanmak için birbiriyle yarışan bu 3 kişi Kassandra Show‘da hayatlarını, acılarını ve aşklarını anlatmaya başlar. Her yarışmacı kendi amacı için ilerlerken hikayelerinin iç içe geçişine, gerçeğin ve haklının sürekli yer değiştirmesine tanık oluruz. Artık mühim olan isimler değil hikayelerdir…

“Hayatta olduğum sürece hikayemi anlatacağım. Sadece onunla yaşayacağım.”

Oyunun Künyesi
Yazan: Lyubomir Djurkoviç 
Çeviren: Bilge Emin 
Yöneten: Ekin Deniz Görk 
Sahne ve Işık Tasarımı: Utku Çetin 
Kostüm Uygulama: Opia Ekibi 
Müzik: Arda Can Kaya
Afiş Tasarımı: Ataman Dervişoğlu 
Reji Asistanı: Bedirhan İsabetli 
Yapım: Tiyatro Opia 
Oyuncular: Ahmet Şenkaya, Berçem Açığ, İsmail Şahin, Yunus Emre Şahin 
Topluluk: Tiyatro Opia 
Tür: Trajedi & Dram
Seanslar
Afiş

benzerler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Tuncel Kurtiz

Babası Selanik doğumlu bir Türk bürokratı, annesi ise Boşnaktır. Üniversitede kısa bir süre hukuk fakültesinde, daha sonra ise filoloji, felsefe, psikoloji ve sanat tarihi bölümlerinde okudu; ancak hiçbirinden mezun olmadı. İlk kez Dormen Tiyatrosu'nda oyunculuğa başlamış olan sanatçı, bir çok sinema filminde de rol almıştır. 48. Altın Portakal Film Festivali'nde 'Yaşam Boyu Onur Ödülü' aldı. Son yıllarda 'Ezel' adlı dizide oynayan sanatçı, 2013'te kalp krizi sonucu 77 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Okunası yazılar

E-Posta Bülteni Kaydı

Size sitemiz ve tiyatrolar ile ilgili haberler göndermek istiyoruz